Volejbalový klub TJ NÝŘANY z.s.

Oddíl volejbalu v Nýřanech má bohatou sportovní tradici. Historicky se jeho členové systematicky podílí na jeho každoročních úspěších. Do sportovních soutěží je náš volejbalový klub, provozovaný pod záštitou tělovýchovné jednoty TJ Nýřany, zapojen již bezmála osmdesát let. V současné době jsou do volejbalové soutěže zapojeny pouze ženy, které hrají přebor okresu Plzeň-sever. Do této soutěže jsou zapojena ale i mimo okresní družstva. Jsou jimi Plzeň (Plzeň – město), Stod (Plzeň – jih) i Vroutek (okres Louny). Tyto volejbalové kluby v Česku nabízí širokou základnu kvalitních sportovců, tělem u duchem, kteří jako team působí již mnoho let. Ať již se jedná o mužstvo mužů i žen.

Volejbal Nýřany

Tradici volejbalu v Nýřanech zastupuje aktuálně družstvo žen. Hrají Okresní přebor Plzeň-sever. V soutěži ale startují i družstva z Plzně – jihu a Lounska. Oficiální soutěž hraje oddíl volejbalu žen turnajově v Základní škole v Nýřanech. Členové oddílu jsou nejen aktivními hráči volejbalového klubu v Nýřanech, ale často vypomáhají i jako rozhodčí při atletických soutěžích pořádaných v Nýřanech. V uplynulém ročníku družstvo žen skončilo na 6. místě. Každoročně obsazuje v tabulce výsledků příčky v první desítce. Snaží se držet ve středu tabulky soutěže a výš.

Volejbalový kurt

Co se týče hráčského zázemí, může se tělovýchovná jednota TJ Nýřany pochlubit kvalitním volejbalovým kurtem, který se nachází přímo v jejím areálu. Tréninky se konají jako smíšené, zúčastňují se jich ženy i muži společně. Trénuje se 1x týdně, a to vždy ve středu. V zimě probíhají tréninky v tělocvičně v místní Základní Škole Nýřany. V letních měsících trénují sportovci klubu na antukovém volejbalovém kurtu, který je součástí sportovního areálu tělovýchovné jednoty. Oddíl volejbalu sice patří k nejmenším klubům v TJ Dioss Nýřany, jelikož počet jeho členů se pohybuje v rozmezí 10-ti až 20-ti členů, ale úspěchy tohoto oddílu potvrzují, že nejde o kvantitu sportovců, ale především o jejich kvalitu a přístup k fair play hře. Mohou se tak jeden od druhého učit a zdokonalovat se ve svém sportovním nadání.

Rádi ve svých řadách přivítáme nové zájemce o volejbal, a to všech věkových kategoriích. Kontaktuj nás i Ty pro více informací nebo za námi přijď rovnou na pravidelný středeční trénink. Těšíme se na Tebe!

Volejbal - kontakt

TJ Nýřany z.s. - oddíl volejbalu

předseda odílu:  Jiří Hlaváček

kontaktní osoba:  Pavlína Caisová

mobil: (+420) 724 179 695

Volejbalový oddíl TJ NÝŘANY z.s. má bohatou sportovní tradici. Pod záštitou tělovýchovné jednoty TJ NÝŘANY z.s. funguje již mnoho let. Jedná se o jeden nejmenší provozovaný oddíl v TJ NÝŘANY z.s.. Počet členů v oddílu se pohybuje v rozmezí 10 – 20 osob. Do sportovních soutěží je náš volejbalový klub zapojen cca osmdesát let. V současné době hrají soutěž pouze ženy, a to přebor okresu Plzen-sever. Tréninky probíhají jako smíšené, pravidelně každý týden, vždy ve středu. Zúčastňují se jich ženy i muži. V létě je využíván volejbalový kurt u sokolovny, v zimních měsících volejbalistům poskytuje zázemí tělocvična v nedaleké základní škole. Staň se členem našeho oddílu I Ty!