Vzpomínka na cvičitelku paní Janu Rosolovou

V předvánočním čase,  10. prosince 2020 zemřela ve věku 72 let po dlouhé těžké nemoci cvičitelka odboru SPV Nýřany paní Jana Rosolová.

Byla instruktorkou III. třídy kategorie R+D a PD, přes čtyřicet let vedla cvičení předškoláků a nejmladšího žactva, ke cvičitelské práci přivedla řadu mladých následnic.

Byla autorkou mnoha pohybových skladbiček, se kterými její svěřenci vystupovali na tělovýchovných akademiích, přehlídkách pohybovek, Sportovních dnech města apod.  Se svými malými svěřenci nacvičovala spartakiádní skladby, i ona sama cvičila na všech celostátních spartakiádách ve skladbách pro ženy.

Jana nikdy nechyběla při  realizaci mnoha  akcí pro veřejnost, které odbor připravoval. Připomenu z mnoha aktivit Pohádkový les. Dlouhá léta tady Jana jako pohádkový dědek u Perníkové chaloupky zkoušela nejen šikovnost malých účastníků, ale i znalosti z přírody, každý rok přicházela s novými nápady.

Byla nejenom dobrou cvičitelkou, ale zapojovala se aktivně do práce funkcionářské, byla členkou výkonného výboru odboru, členkou revizní komise TJ Nýřany a dlouhá léta také členkou okresní metodické rady regionu Plzeň sever.

Pracovala jako fundovaná a spravedlivá rozhodčí  soutěží v plavání, Medvědí stezkou, gymnastice či v atletice, pořádaných odborem i regionem či krajem.

Za svoji dlouholetou obětavou dobrovolnickou činnost v tělovýchově obdržela řadu ocenění,

k nejvyšším patří Zlatá medaile Miroslava Tyrše, Čestný odznak za významný  a výjimečný  přínos k rozvoji sportu či ocenění komisí žen při Českém olympijském výboru.

Jana byla ale především výbornou kamarádkou, obětavou, skromnou a spolehlivou. I když poslední dva roky už nemohla pracovat jako cvičitelka, stále vypomáhala v činnosti odboru.

Teprve budoucí čas ukáže, jak moc nám bude chybět.

Čest její památce !

Oldřiška Syrovátková, předsedkyně odboru